کلمه کلیدی چیست؟

15-min

کلمه کلیدی چیست ؟ در این عصر که وب، گوگل و در کل فضای مجازی حرف اصلی را در صنعت ارتباطات می‌زند؛ داشتن وب سایتی که تمام ویژگی های یک وب سایت خوب و نمونه را داشته باشد بسیار مهم است.

باید در نظر داشته باشید که در وب سایت شما از کلمات مهم و کلیدی استفاده شود تا در سرچ گوگل وبسایت شما در صفحات نخست گوگل بالا بیاید. گوگل با توجه به محتوا و ارزش متن شما به صفحه شما رتبه می دهد و در صفحات جستجوی خود آن را زودتر به مخاطبانش نشان می دهد.

انتخاب یک کلمه کلیدی ارزش متن وبسایت شما را بالا می برد به عبارت ساده‌تر شما باید با تناسب به محصول خود و مقصد خود از وبسایت عبارت کلیدی را پیدا کرده و آن را در صفحه خود به کار ببرید، البته در جای مناسب.

در واقع شما باید بدانید که مخاطبانتان برای پیدا کردن مطلب خود و محصول مورد نیاز خود چه کلمه کلیدی را در جستجوی گوگل وارد می‌کنند آن عبارت را بیابید و در محتوای خود آن را به کار ببرید.

انواع کلمات کلیدی و نوع کاربرد آن‌ها

افراد زیادی برای هدف‌های مختلف به سراغ اینترنت می‌روند و با سرچ کردن خرید محصول، خواندن اخبار روز دنیا، دستور آشپزی است که هدف اصلی را در کلمات کلیدی user internet وارد می‌کنند. هدف اصلی جستجو‌گر را می توان به سه دسته تقسیم نمود. انواع کلمات کلیدی شامل:

کلمات کلیدی اطلاعاتی نمونه ای از انواع کلمات کلیدی است. که کاربرد آن به این صورت است با درج کلمه‌ای می‌توانید. اطلاعات لازم را به راحتی از شروع آن بهره لازم را ببرید‌.

کلمه کلیدی معاملاتی همانطور که از نام آن مشخص است. افرادی که میخواهند معامله و خرید و فروش کنند. می توانند از آن استفاده کنند.

کلمه کلیدی شناسایی نیز مرتبط به اسم سایت است. به طور مثال فقط با وارد کردن نام سایت تمام اطلاعات و آدرس مرتبط به وسیله موتور جستجو‌گر بالا می‌آید. و علاوه بر وقت در هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود.

 

کلمه کلیدی چیست

 

چرا پیدا کردن کلمه کلیدی بسیار مهم است؟

افرادی که وبسایت طراحی می ‌کنند و صاحبان کاری که از این افراد در خواست تهیه سایت داده اند در نظر دارند که بازدید از سایتشان بالا باشد تا مشتریان زیادتری را برای کسب و کار خود پیدا کنند.

برای این منظور می بایست این طراحان از نیاز جامعه هدف آگاهی داشته باشند و بدانند که آنها برای جستجو در وب از چه کلماتی استفاده می کنند.

محتوا نویسان این کلمات کلیدی را پیدا کرده و در محتوای خود آن را ارائه می‌دهند. با این کار بازدید صفحه بالا رفته و افراد بیشتری برای پیدا کردن کالا و یا آموزش به صفحه و وبسایت سر می‌زنند.

تا این جا متوجه شدید که کلمه کلیدی چیست و پیدا کردن آن چه اهمیتی دارد. نکته مهم دیگری که باید هنگام پیدا کردن کلمه کلیدی باید به آن توجه کنید این است که این کلمات کاملا با حرفه و محصول شما مرتبط باشند. کاملا ارزشمند باشند تا ترافیک سایت شما بالا رود.

اگه این کلمات با نام محصول و یا حرفه شما مرتبط باشد که بسیار عالی است. در راستای پیدا کردن کلمه کلیدی مرتبط حتما به نیاز‌ها و خواسته های مشتریان توجه کنید، زیرا آن‌ها با توجه به نیازشان در موتور جستجوگر جستجو می کنند.

چگونه کلمات کلیدی را بیابیم؟

روزانه میلیون‌ها افراد در گوگل کلمات فارسی زیادی را سرچ می‌کنند و اکثر این جستجوهای فارسی در موتور جستجوگر مورد بررسی قرار میگیرد.

مسلما افرادی که از کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب می‌کنند و در صدر گوگل هستند مخاطب‌های زیادی را جذب کرده و همین امر موجب درآمد بیشتر میشود.برای پیدا کردن کلمات کلیدی باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

اولین نکته این است که صفحه یا وب شما چقدر اعتبار دارد؟ چند صفحه باید باشد و اینکه کیفیت محتوا چقدر باید باشد؟

دومین نکته این است که هدف شما از طراحی سایت مورد نظر چیست آیا برای فروش بیشتر آن را طراحی کرده اید؟ معرفی برند محتوای آن را نوشته اید یا برای جذب ترافیک است.؟

 نکته مهم دیگر میزان بودجه و منابعی است که می خواهید برای این منظور در نظر بگیرید.

 آخرین نکته این است که شرکت شما در فضای رقابتی با چه شرکت هایی می باشد.

با توجه به نکات بالا می توانید کلمات کلیدی مرتبط با هدفتان را بیابد و آن را در محتوا و سایت خود بکار ببرید. برای بالا بردن کیفیت مطالبتان بکوشید تا در رقابت با دیگران این صفحه شما باشد تا در جستجوی مشتریان بالا بیاید و جذب ترافیک کنید.

هدف اصلی در واقع نباید پیدا کردن کلمه کلیدی باشد بلکه باید این باشد که کاربری که به جستجو می پردازد چه نیازی دارد؟ می‌خواهد چه کاری انجام دهد تا سایت شما محتوای مناسب با نیاز کاربر را داشته باشد.

مزیت انتخاب کلمه کلیدی کم رقابت در ابتدای مسیر

کلمات کلیدی مواردی است که نقش بسزایی در رتبه بندی سایت ایفا می‌کند ولی به این توجه کنید که ابتدای کار سایت نباید از دو یا سه کلمات کلیدی پر قدرت استفاده کنید بهتر است از کلمات کلیدی بیشتر ولی کم رقابت تر استفاده نمایید در اینترنت یک محصول و یا یک خدمات به روش‌های مختلفی جستجو میشود.

به این نکته توجه کنید که در ابتدای راه می‌توانید از ۵ عبارت دیگر که متناسب با حرفه شما است نیز می‌توانید استفاده کنید. این کار مزیت های زیادی دارد که شامل:

• بازده کار تبلیغ یا سئو را بالا می‌برد به گونه‌ای که رتبه کلمه کلیدی در جستجو‌گر بالا می‌آید. و همین امر درآمد افراد را بیشتر می‌کند.

گاهی اوقات موتور جستجو‌گر از ۵ عبارت کلیدی خیلی بیشتر از یک کلمه کلیدی قوی و پر‌جستجو است. و این در ابتدای مسیر بسیار مناسب است و برای جذب ترافیک بالا این کلمات کلیدی گزینه مناسب است.

از مزیتی که می‌توان به ان اشاره نمود این است که هزینه تبلیغات و سئو بسیار‌ کمتر شود و صرفه جویی زیادی در پی دارد.

میتوانید با استفاده از این ۵ عبارت پس از مدت کوتاهی به سراغ کلمات پر‌قدرت کلیدی بروید و با صرف هزینه کم‌تر در گوگل رتبه خوبی داشته باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ونوس طرح عضو شوید.