چگونه بهینه سازی تصاویر را انجام دهیم؟

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر راهکاری برای بهبود سئو و افزایش سرعت سایت است. که با فشرده سازی تصاویر سرعت بارگذاری تصاویر افزایش می یابد. و فضای قابل توجهی از سایت آزاد می شود. در این مقاله قصد داریم. 9 افزونه برتر بهینه سازی تصاویر را به شما معرفی کنیم. تا به کاهش هزینه های سرور کمک کنیم.

 • افزونه  JPEG Optimizer
 • پلاگین Smush Image Compression and Optimization
 • افزونه Kraken
 • پلاگین Optimus
 • پلاگین Tiny PNG
 • افزونه Imagify
 • پلاگین  JPEG.io
 • افزونه ImageRecycle
 • پلاگین  ShortPixel

 

پلاگین JPEG Optimizer

jpeg optimizer 300x109 1

با نصب و فعالسازی، ابزار JPEG Optimizer تصاویری که در وبسایت خود آپلود می کنید. با پسوند  JPEG ، GIF و PDF را به صورت خودکار بهینه می کند. و با دسترسی به کتابخانه سایت شما امکان بهینه سازی تصاویر قبلی را فراهم می کند.

یکی از ویژگی های ابزار JPEG Optimizer بهینه سازی تصویر در سرور تخصصی است. تا کاربران بتوانند از بار اضافی در سرور اصلی جلوگیری کنند.

 

ابزار Smush Image Compression and Optimization

Smush Image Compression and Optimization 300x98 1

افزونه Smush توسط WPMU Dev توسعه یافته و دارای دو نسخه رایگان و پریمیوم است. نسخه رایگان این افزونه محدودیت دارد. و تصاویر را فقط  تا 1 مگابایت بهینه می کند. و تصاویر PNG ، JPEG  و GIF را به صورت جداگانه بهینه سازی می کند.

قیمت نسخه پریمیوم این افزونه 49 دلار در ماه است و تصاویر را تا حجم 32 مگابایت فشرده می کند. با نسخه پریمیوم این افزونه می توانید تصاویر با پسوند PNG را به JPEG تبدیل کنید و از نسخه اصلی کپی تهیه کنید.

ابزار Kraken

kralen 300x109 1

سایت Kraken ابزاری آنلاین برای بهینه سازی تصاویر است. و تصاویر PNG ،  JPEG و همچنین فایل هایی با فرمت GIF را در وردپرس. جدید و با استفاده از یک API بهینه می کند. در نسخه رایگان این سایت امکان دریافت تصاویر با حجم 32 تا 100 مگابایت را به کاربران می دهد.

روش های زیر در این ابزار برای فشرده سازی تصاویر می باشد :

 • Lossless : با این روش امکان افت کیفیت در حد صفر است.
 • Lossy : و در این روش کمی افت کیفیت داریم ولی در حدود 90% اندازه فایل را می توانیم کاهش دهیم.

با نصب رایگان این افزونه تنظیمات را برای بهینه سازی تصاویر دریافت کنید. و این افزونه یک انتخاب عالی برای بهینه سازی تصاویر است.

پلاگین Optimus

optim 10 300x97 1

ابزار Optimus توسط KeyCDN ارائه شده. که با آن  می توانید JPG و PNG های خود را فشرده کنید. این افزونه سه نسخه مختلف HQ  برای پروژه های شخصی. HQ PRO حرفه ای و نسخه رایگان دارد. که نسخه رایگان تصاویر با حجم بیشتر از 100KB  را پردازش نمی کند.

برخی از ویژگی های Optimus :

 • امکان تبدیل به فرمت WebP را دارد.
 • امکان غیرفعال کردن بهینه سازی خودکار در فرآیند بارگذاری را دارد.
 • پشتیبانی از ووکامرس
 • امکان بهینه سازی انبوه ( تصاویر موجود ) فراهم می کند.

برنامه های پرداختی آنها از 19 دلار در سال شروع می شود. تا بتوانید حداکثر تا 5 مگابایت تصاویر را بهینه کنید. و در پروژه شخصی و مشتری از آن استفاده کنید.

هر دو برنامه پرداختی به شما امکان می دهد. تا تصاویر را به قالب WebP تبدیل و از Developer API آنها استفاده کنید. و در طول فرآیند بهینه سازی. تصاویر به سرور ارسال می شود تا نسخه تصویر با کاهش حجم در کتابخانه رسانه ذخیره شود.

ابزار Tiny PNG

Tiny PNG 300x97 1

پلاگین Tiny PNG امکان آپلود 20 تصویر را به صورت همزمان به شما می دهد. تا بتوانید فایل هایی زیر 5 مگابایت را فشرده کنید. و بعد از فشرده سازی تصاویر می توانید. در سیستم یا در Dropbox ذخیره کنید. فشرده سازی تصاویر در این ابزار به دو صورت زیر انجام می شود. :

 • 32% تصاویر JPEG
 • 75% تصاویر PNG

برخی از ویژگی های افزونه Tiny PNG :

 • بهینه سازی تصاویر به صورت خودکار در هنگام بارگذاری
 • امکان پذیر بودن بهینه سازی پیشرفته پس زمینه برای افزایش سرعت
 • تنظیم اندازه تصاویر با حداکثر عرض و ارتفاع برای نمایش بهتر در مرورگر
 • فراهم نمودن پشتیبانی چندرسانه ای خود با کلید API
 • پشتیبانی از فشرده سازی PNG متحرک

با استفاده از این افزونه می توانید در هر ماه 100 تصویر را به صورت رایگان بهینه کنید. تصاویری که به وردپرس ارسال می کنید. را با 60 تا  40 درصد. و تصاویر PNG را با 50 تا 80 درصد بدون افت کیفیت فشرده می کند. و در نهایت با آپلود سریع تر در فضای ذخیره سازی و پهنای باند صرفه جویی می کند.

پلاگین Imagify

Imagify 300x125 1

پلاگین Imagify یک افزونه برای بهینه سازی تصاویر می باشد. که توسط تیم WP Rocket معرفی شده است و به شما این امکان را می دهد. تا تمام فرمت های تصاویر را بهینه کنید. و این افزونه سه نسخه دارد تا تصاویر را با کیفیت خوب ارائه دهد.

که نسخه رایگان Imagify در هر ماه 25 مگابایت تصاویر را پردازش می کند. و نسخه های پریمیوم از 4.99 دلار در ماه. برای بهینه سازی 1 گیگا بایتی و حجم نامحدود فایل شروع می شود. و برنامه های یک بار مصرف خود را با قیمت 5.99 دلار .برای تصاویر با حداکثر کیفیت 500 مگابایت شروع می کند.

ابزار JPEG.io

jpeg io min 300x109 1

JPEG.io یک ابزار آنلاین و رایگان. برای تبدیل تصاویر از هر فرمتی به  JPEG می باشد. ابتدا این ابزار تصاویر را به JPEG تبدیل می کند. و سپس تصاویر را فشرده می کند و ارائه می دهد.

این ابزار می تواند فایل های تصویری شما را از گوگل درایو یا دراپ باکس دریافت کند. و به فایل های JPEG بهینه شده تبدیل کند. و در بایگانی Zip ارائه دهد.

حالت های فشرده سازی تصاویر در ابزار JPEG.io  

 • صرفه جویی 65% فایل JPEG
 • ذخیره تصویر 17% PNG

 

پلاگین ImageRecycle

ImageRecycle min 300x109 1

اگر تصاویر را در چندین قالب برای بهینه سازی نیاز دارید. این افزونه به عنوان ابزاری مطمئن PNG یا JPEG .حتی GIF و PDF را پشتیبانی می کند. با این ابزار به راحتی تصاویر خود را در وبسایت وارد کنید. و با یک کلیک آن ها را بارگذاری کنید.

نکته مفید این ابزار بهینه سازی جزئیات تصاویر. ارائه گزارش رایگان در وب است. برای دریافت این گزارش کافیست URL وب سایت خود را تایپ کنید. البته برای دسترسی به ویژگی های URL یا Page Optimizer باید یکی از برنامه های پرداختی آن را انتخاب کنید.

مثلا پکیج اولیه آن با 10 دلار شروع می شود. و تا 50 دلار امکان ویرایش 100 هزار تصویر را به شما دهد. بعد از پرداخت هزینه می توانید بیش از 1 سال به صورت نامحدود با هر تعداد تصویر ویرایش خود را انجام دهید. این ابزار با ارائه استفاده رایگان 15 روزه تا حداکثر 100 مگابایت. امکانات و ویژگی های مختلفی را در اختیار شما می گذارد.

پشتیبان گیری و بازیابی یک ماه این ابزار نیز گنجانده شده. و کاربران وردپرس، مجنتو و جوملا می توانند. به جای اینکه هر بار به وبسایت مراجعه کنند به پسوند ها اعتماد کنند. ابزار Image Recycle برای کاربران Shopify یک .برنامه انحصاری در نظر دارد و ویژگی های فوق العاده ارائه می کند.

افزونه ShortPixel

ShortPixel image optimizer 300x97 1

افزونه ShortPixel همه فرمت های JPG ، PNG و GIF ها را فشرده می کند. پس از نصب این افزونه می توانید با ارائه آدرس ایمیل خود یک API دریافت کنید. هر تصویر آپلود شده به طور خودکار بهینه می شود در کتابخانه ذخیره می شود.

این افزونه با دو روش فشرده سازی بدون کاهش کیفیت همه تصاویر را حتی تصاویر کوچک شده توسط وردپرس را بهینه می کند. داده های Exif را حذف می کند و حداکثر وضوح تصویر را تنظیم می کند. تا هر تصویری که آپلود می کنید. در یک پوشه جدید و یک نسخه پشتیبان ذخیره شود.

با نسخه رایگان این افزونه می توانید تا 100 تصویر را ماهانه بهینه کنید. و برای دریافت امکانات .اضافی با پرداخت ماهانه 4.99 دلار قابلیت های بیشتری را دریافت کنید. پس از اتمام مراحل بهینه سازی در افزونه ShortPixel گزارش بارگیری. از روند بهینه سازی را به شما ارائه می دهد.

نتیجه گیری

استفاده از افزونه های بهینه سازی تصاویر آسان است. به سادگی نصب و تنظیم و استفاده می شود. تا نتایج خوبی در PageSpeed Insights یا در Google PageRank و GTmetrix فراهم کند. و در افزایش ترافیک سایت تاثیر بگذارد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ونوس طرح عضو شوید.